Opätovne používajte, redukujte, recyklujte

Eco

Používanie prírodných a ekologických čistiacich prostriedkov je lepšie pre váš domov a našu planétu.

Opätovne používajte, redukujte, recyklujte. 

Je to mantra, ktorú mnohí z nás počúvajú stále dokola a mnohí z nás nachádzajú spôsoby, ako túto filozofiu zapracovať do svojho každodenného života. Či už recyklujete len plechovky, alebo používate opakovane použiteľné tašky v obchode s potravinami, každý sa podieľa na znižovaní našej uhlíkovej stopy. Zamysleli ste sa niekedy nad čistiacimi prostriedkami a postupmi používanými vo vašej domácnosti a nad tým, ako prispievajú k ochrane našej planéty?

Prírodné čistiace prostriedky pre domácnosť musia byť účinné a rýchlo zbavovať povrchy baktérií a patogénov, aby ste boli v bezpečí. Hoci sú účinné, nemali by byť reaktívne a po čistení by nemali vylučovať žiadne zvyšky ani zápach. A napokon, jeho silná čistiaca sila by mala zanechať všetky povrchy žiarivé, lesklé a bez baktérií.

earth

Ako fungujú ekologické čistiace prostriedky?

Ekologické čistiace prostriedky fungujú ako všetky ostatné čistiace prostriedky na trhu, ale majú obrovský prínos pre používateľa, jeho okolie a planétu.  Na chvíľu sa zastavme. Predstavte si, že by ste pri každom upratovaní mohli zachrániť svoj domov, svojich blízkych a planétu?

Išli by ste do toho? Mnohé výrobky pre domácnosť sú plné agresívnych chemikálií, ktoré sú skutočným rizikom pre zdravie a životné prostredie suchozemských a vodných živočíchov. Ekologické čistiace prostriedky sú prírodné, organické alebo rastlinné výrobky s bezpečnými organickými zlúčeninami, ktoré sú navrhnuté tak, aby proces čistenia domácnosti bol bezpečný, jednoduchý, no zároveň účinný.

To však nie je všetko.

Ekologické výrobky sú vyrobené z biologicky odbúrateľných a netoxických zložiek, ktoré sa ľahko recyklujú do životného prostredia bez vedľajších účinkov.

Po druhé, ekologické čistiace prostriedky sú viacúčelové. Jediný čistiaci prostriedok možno použiť na všetky časti domácnosti s dokonalými výsledkami.

Viete, čo to znamená, však?

Znamená to, že recyklovateľné obaly znižujú množstvo skládok, odpadu a šetria vaše peniaze za plasty, energiu a priestor. A napokon, ekologické výrobky neobsahujú agresívne chemikálie. To je záruka, že vaše deti, blízki a domáci miláčikovia sú v bezpečí. "Chceme pomôcť vyčistiť svet tým, že nahradíme výrobky s vysokým obsahom CO2 účinnými, lacnými a ekologickými výrobkami."

V spoločnosti Pulirio sa čistenie našej planéty začína čistením našich domovov

Ako ekologicky orientovaná upratovacia spoločnosť začíname chrániť našu planétu realizáciou ekologických iniciatív. Medzi ne patrí používanie výrobkov z obnoviteľných zdrojov a zabezpečenie toho, aby čo možno každé balenie univerzálneho čistiaceho prostriedku bolo v recyklovateľnom obale. Okrem toho sa budú predávať vo fľašiach na opakované použitie namiesto tradičných jednorazových plastových nádob.

Realizáciou tejto jednoduchej úlohy môžeme spoločne zabrániť používaniu miliárd jednorazových plastových fliaš na svete. Spoliehame sa na bezodpadové čistiace prostriedky a účinné, ale lacné ekologické čistiace prostriedky, ktoré nám to umožnia.

Využívame ekologické iniciatívy a inovatívne riešenia a sme na misii pretvoriť všetky druhy baleného tovaru pre domácnosť na udržateľné a zodpovedné balenie s cieľom znížiť všetky formy odpadu v životnom prostredí.

Výhody používania prírodných čistiacich prostriedkov:

 • Neškodia vám ani životnému prostrediu
 • Sú šetrné k pokožke a povrchom
 • Neznečisťujú ovzdušie ani nepredstavujú žiadne zdravotné riziko
 • Sú účinné na špinu a choroboplodné zárodky
 • Sú cenovo výhodné
 • Sú bezpečné pre domáce zvieratá a deti
 • Používajú menej antibakteriálnych zložiek, vďaka čomu je veľmi účinný.

Čo vlastne sú čistiace prostriedky šetrné k životnému prostrediu?

Ide o ekologické čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú škodlivé chemikálie, toxíny a nebezpečné zložky. Majú malý alebo žiadny škodlivý vplyv na povrchy a okolie. Sú šetrné k životnému prostrediu, ak majú menší negatívny vplyv na planétu. To znamená, že výrobky označované ako ekologické čistiace prostriedky musia mať menšie emisie uhlíka, produkovať menej odpadu a nesmú predstavovať žiadne zdravotné riziká pre ľudí a Zem.

Zachráňme svet prostredníctvom ekologických čistiacich výrobkov. Naše bežné čistiace postupy a výrobky pre domácnosť tak či onak ohrozujú naše životy a planétu. Nie preto, že upratujeme príliš často, ale preto, že používame nesprávne čistiace prostriedky. Zelené čistiace prostriedky sú bezpečnejšie, pretože neobsahujú toxíny, neovplyvňujú klímu ani neplytvajú prírodnými zdrojmi a udržujú nás v zdraví.

„Zelené čistenie" je ekologické po všetkých stránkach, vrátane zložiek, recyklovateľných obalov a procesov likvidácie. Keď nakupujeme ekologické prostriedky, čistíme ekologicky a používame ekologické prostriedky, pomáhame miliónom ďalších milovníkov zelených prostriedkov chrániť naše zdravie a našu Zem.

Ktoré čistiace prostriedky sú škodlivé pre životné prostredie?

Či už ide o čistiaci prostriedok na toaletu, čistiaci prostriedok na sklo, pracie prostriedky, mydlo alebo univerzálne čistiace prostriedky, záleží na ich zložkách, pretože môžu obsahovať škodlivé a nebezpečné zložky. Príkladmi sú napr:

 • Alkylfenol etoxyláty sa bežne nachádzajú v pracích prostriedkoch a univerzálnych čistiacich prostriedkoch.
 • Triklosan sa nachádza v každom čistiacom prostriedku pre domácnosť označenom ako antibakteriálny. Môžu to byť mydlá na pranie a bieliace a tekuté pracie prostriedky.
 • Chlórnan sodný/chlór, známy tiež ako bielidlo, je známa čistiaca zložka, ktorá sa nachádza vo väčšine domácností a komerčných čistiacich prostriedkov používaných na ničenie mikróbov a bielenie povrchov. Nachádza sa najmä v čistiacich prostriedkoch na toalety a na odblokovanie odtokov.
 • Amoniak alebo hydroxid amónny je dezinfekčná a čistiaca zložka, ktorá sa nachádza v čistiacich prostriedkoch na sklo, zrkadlá alebo akýkoľvek iný sklenený povrch.
 • Fosfáty sa nachádzajú v čistiacich prostriedkoch na koberce, podlahové čistiace prostriedky, pracie prostriedky a tekuté čistiace prostriedky.
 • QUAT alebo QAC (kvartérne amóniové zlúčeniny čistiacich prostriedkov) sa nachádzajú v tekutých čistiacich prostriedkoch, zmäkčovadlách a dezinfekčných prostriedkoch.
 • Methylisothiazolinone alebo MIT je škodlivá chemická látka, ktorá sa nachádza v ekologických čistiacich prostriedkoch, najmä v mydlách a detergentoch. Je to druh konzervačnej látky, ktorá zabraňuje množeniu baktérií.

QE

FAQ

1. Sú ekologické čistiace prostriedky lepšie?

Áno, ekologické čistiace prostriedky sú lepšie pre domácnosť a životné prostredie. Hoci ekologické čistiace prostriedky nemusia nutne znamenať prírodné alebo organické zložky, ponúkajú zdravšiu a bezpečnejšiu možnosť čistenia ako tradičné čistiace prostriedky bez škodlivých chemikálií a toxínov.

2. Fungujú prírodné čistiace prostriedky naozaj?

Áno, prírodné čistiace prostriedky skutočne fungujú. Hoci sú ľudia na vážkach, pretože väčšina prírodných čistiacich prostriedkov, či už rastlinného alebo iného pôvodu, neobsahuje škodlivé chemikálie alebo prísady, fungujú dobre. Fungujú však pomaly, pretože ich chemické zloženie sa dostáva do hĺbky špiny a patogénu pre dôkladné čistenie.

3. Zabíjajú ekologické čistiace prostriedky choroboplodné zárodky?

Pri správnom používaní ekologické čistiace prostriedky ničia baktérie. Ekologické čistiace prostriedky nielen čistia, ale sú aj silným dezinfekčným prostriedkom, ktorý redukuje zárodky, nečistoty a špinu na povrchoch.

4. Sú ekologické čistiace prostriedky skutočne bezpečné?

Áno, ekologické čistiace prostriedky sú skutočne bezpečné, pretože neobsahujú vysoké množstvo škodlivých chemikálií, aké sa nachádzajú v tradičných čistiacich prostriedkoch.

5. Čo robí čistiaci prostriedok antibakteriálnym?

Každý čistiaci prostriedok, ktorý je schopný zasahovať do rastu alebo reprodukčného cyklu baktérií, je antibakteriálny. Musí byť silným dezinfekčným prostriedkom bez toho, aby poškodil alebo zmenil celkové zloženie povrchu, na ktorom sa používa.

6. Zabíjajú prírodné čistiace prostriedky baktérie?

Áno, prírodné čistiace prostriedky ničia baktérie. Aj keď nie sú také prísne ako chlór, sú veľmi účinné pri ničení bežných domácich baktérií. Keď sme začali budovať značku Pulirio, bolo pre nás dôležité, aby sme boli čo najviac ekologickí.

Okrem dopytu zákazníkov sme vedeli, že je to správna vec pre našu planétu. Upratovacie spoločnosti, ktoré sa označujú jednoducho ako Zelené alebo EKO, nemusia vždy nevyhnutne vynakladať úsilie na to, aby ich postupy boli bezpečné a skutočne účinné. V spoločnosti Pulirio používame pri upratovaní starostlivo vybrané čistiace prostriedky a postupy, ktoré sú bezpečné pre životné prostredie a preukázateľne účinné pri zabezpečovaní čistého, dezinfikovaného a zdravého domova.

1.

Opätovne používajte, redukujte, recyklujte

Používanie prírodných a ekologických čistiacich prostriedkov je lepšie pre váš domov a našu planétu.

Zistiť viac
2.

Pravidelné upratovanie domácností

Všetci potrebujeme niečo, na čo sa môžeme spoľahnúť.

Zistiť viac
3.

15 tipov na čistenie domácností od profesionálov

Kto sa necíti lepšie, keď príde domov do čistého, usporiadaného domu bez neporiadku?

Zistiť viac
Top